You are currently viewing Czy można robić depilację laserową latem?
Czy zabieg depilacji laserowej latem to dobry pomysł?

Czy można robić depilację laserową latem?

Maszynka, wosk, pasta cukrowa – metod usuwania zbędnego owłosienia jest naprawdę wiele. Ale tylko jedna gwarantuje długotrwały efekt gładkiej skóry. Zabieg depilacji laserowej jest niezwykle skuteczny. Wygodę, jaką daje ten rodzaj depilacji, szczególnie doceniamy latem. Czy jednak depilacja laserowa w lecie jest możliwa?

Zalety zabiegu depilacji laserowej

Gładka skóra na zawsze to marzenie wielu osób. Dzięki zabiegowi depilacji laserowej jest to możliwe. Depilacja laserowa to najprościej mówiąc, usunięcie owłosienia wiązką laserową. Laser działa na melaninę w mieszkach włosowych. W całości niszczy włos (cebulki włosów wraz z ich korzeniami), nie pozwalając na jego ponowny odrost. Moc oraz czas naświetlania są dostosowane do danego klienta czy klientki, dzięki czemu można osiągnąć maksymalnie wydajne efekty. Zabieg depilacji laserowej jest bardzo popularny, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Depilacja laserowa w lecie

Zabieg depilacji laserowej posiada wiele zalet. Wśród nich przede wszystkim należy wymienić skuteczność oraz trwałość. Dla jak najlepszych efektów, niezbędne jest kilka sesji depilacji. Wynika to ze specyfiki wzrostu włosów. Zabieg depilacji laserowej niszczy tylko widoczne owłosienie, czyli takie, które znajduje się w fazie wzrostu. Włosy mają jeszcze inne fazy: zaniku i spoczynku, które są nieaktywne na laser. Fazy te cały czas się zmieniają. Dlatego właśnie należy powtórzyć kilka razy zabieg depilacji laserowej, aby wyeliminować wszystkie włoski, które w danym momencie znajdują się w fazie wzrostu, a tym samym cieszyć się długotrwałym efektem gładkiej skóry.

Części ciała do zabiegu depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserowej można wykonywać właściwie na wszystkich owłosionych częściach ciała, ponieważ wytwarzana energia jest w pełni bezpieczna dla człowieka. Najczęstsze miejsca to: pachy, nogi, klatka piersiowa, szyja, twarz i oczywiście bikini. Co jeśli chcemy spełnić marzenie o gładkiej skórze, ale trwa okres letni? Nic straconego, depilacja laserowa w lecie jest możliwa. Należy jednak właściwie postępować przed, jak i po zabiegu depilacji laserowej.

Depilacja laserowa bikini – kiedy?

Skóra przed i po zabiegu depilacji laserowej nie może być wystawiona na działanie promieni słonecznych. Z tego względu, najłatwiejsza do przeprowadzenia depilacja laserowa w lecie to depilacja laserowa bikini. Dolne części ciała są zasłonięte przez większość czasu, tak więc nie są narażone na promieniowanie. Skóra jest chroniona, więc depilacja laserowa bikini to bezpieczny sposób usunięcia owłosienia.

Depilacja laserowa w lecie – jakie części ciała?

Nie oznacza to jednak, że depilacja laserowa w lecie innych części ciała jest niemożliwa. Trzeba pamiętać, aby przed każdym wyjściem na zewnątrz, na wydepilowaną skórę nałożyć krem z wysokim filtrem. Najlepszy będzie SPF50. Warto zwrócić uwagę, aby kosmetyk chronił zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB.  Na 2 tygodnie przed zabiegiem oraz po lepiej odpuścić sobie wakacje nad morzem, ponieważ sesje opalania (nawet z filtrem) nie są wskazane.