Jak dbać o skórę latem?
Pielęgnacja skóry latem

Jak dbać o skórę latem?

Intensywne nasłonecznienie, pot, klimatyzacja – podczas długich letnich dni twoja skóra narażona jest na wiele szkodliwych czynników. Chociaż lato przynosi dużo frajdy i wypoczynku, nie można zapominać o regularnej pielęgnacji twarzy i ciała. Sprawdź, jak dbać o skórę latem, aby jesienią cieszyć się piękną cerą.

Pielęgnacja od wewnątrz

Podstawowym nawykiem w okresie letnim powinno być nawadnianie ciała. Udowodniono, że picie dużej ilości wody spowalnia proces starzenia, dogłębnie nawilża, dodaje energii, wypłukuje toksyny, a także wspomaga gospodarkę hormonalną. Najlepiej postawić na wodę mineralną niegazowaną. Nie sięgaj po wodę wyłącznie gdy poczujesz pragnienie – oznacza ono, że twoje ciało jest już odwodnione i daje sygnał do ratunku. Najlepiej pić wodę przez cały dzień, w regularnych odstępach.

Nawilżenie skóry

Woda uratuje skórę od wewnątrz, jednak równie ważne jest nawilżenie od zewnątrz. Latem pamiętaj o kremach nawilżających. Kosmetyki stosowane latem powinny mieć lekką formułę, aby dodatkowo nie obciążać skóry. Słońce, wysoka temperatura i pot sprzyjają zapychaniu się porów czy powstawaniu zaskórników. Dlatego bardzo ważne w letnim rytuale pielęgnacyjnym jest dokładne oczyszczanie skóry codziennie wieczorem.

Filtr to podstawa

Skóra nieustannie narażona jest na szkodliwe promieniowanie słoneczne. Filtr przeciwsłoneczny jest ważny nie tylko na plaży podczas opalania, ale i w trakcie codziennych czynności. Zbyt duża ekspozycja na słońce skutkuje przebarwieniami i przedwczesnym starzeniem się skóry. Można temu łatwo zapobiec, poprzez regularne stosowanie kremu z filtrem. Na twarz stosuj krem z filtrem minimum 30 SPF. Najlepiej wybierać kosmetyki wysokiej jakości, z filtrami mineralnymi.

Zabiegi latem

Latem możesz jeszcze bardziej zadbać o swoją skórę, wybierając zabiegi medycyny estetycznej. Dobre propozycje na okres wakacyjny to zabiegi, które zarówno głęboko nawilżą, jak i mocno zregenerują skórę. Są to na pewno: mezoterapia igłowa, mezoterapia bezigłowa oraz dermapen. Mezoterapia igłowa polega na aplikowaniu pod skórę składników aktywnych takich jak: kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy i mikroelementy za pomocą strzykawki i igły. Dzięki temu, substancje te docierają dokładnie tam, gdzie są potrzebne. Zabieg jest odczuwalny, ale nie bolesny, a jego efekty są bardzo intensywne w porównaniu z domową pielęgnacją. Alternatywą jest mezoterapia bezigłowa. Zabieg przeprowadzany jest z użyciem wysokonapięciowego jednokierunkowego prądu impulsowego o częstotliwości radiowej. Impulsy elektryczne ułatwiają i pomagają skórze wchłaniać aktywne substancje zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych. Trzecią propozycją zabiegu do letniej pielęgnacji jest dermapen, czyli mezoterapia mikroigłowa. Polega na pobudzeniu i zregenerowaniu włókien kolagenu i elastyny przez stymulację za pomocą specjalistycznej głowicy z mikroigiełkami, która nakłuwa skórę. Stymuluje naturalne zdolności skóry do odnowy, poprawa gęstość i elastyczność skóry, odmładza, ujędrnia i regeneruje skórę uszkodzoną letnim słońcem.

Dodaj komentarz

Close Menu