You are currently viewing Czy można robić zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii latem?
wykonywanie zabiegów medycyny estetycznej latem

Czy można robić zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii latem?

Wysoka temperatura, słońce, klimatyzacja – lato sprawia, że skóra wymaga specjalnego traktowania. Czy okres letni oznacza, że trzeba zrobić sobie wakacje od zabiegów? Absolutnie nie! Medycyna estetyczna latem jest wręcz wskazana, aby we wrześniu cieszyć się promienną cerą. Zabiegi medycyny estetycznej na lato mogą również poprawić wygląd i stan skóry na dłużej.

Medycyna estetyczna latem – z jakimi zabiegami lepiej zaczekać?

Stwierdzenie, że medycyna estetyczna latem nie jest wskazana, to mit. Lato to idealna pora, aby zapewnić skórze regenerację i nawilżenie podczas wizyty w gabinecie. Rzeczywiście – istnieją zabiegi, z którymi lepiej zaczekać do jesieni. Należy do nich np. depilacja laserowa odsłoniętych części ciała. Jednak są liczne zabiegi medycyny estetycznej na lato, które z powodzeniem mogą być stosowane podczas wakacji.

Filtr to podstawa

Niezależnie od wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej na lato, należy pamiętać o ochronie skóry przed promieniowaniem słonecznym. Z pewnością uchroni to cerę przed przebarwieniami oraz przedwczesnym starzeniem. Dobry krem z filtrem to punkt obowiązkowy w wyposażeniu letniej kosmetyczki, zarówno podczas wakacyjnych wyjazdów, jak i na co dzień.

Letnia pielęgnacja

Latem skóra produkuje więcej sebum, może być przesuszona i odwodniona. Trzeba pamiętać o dokładnym oczyszczeniu oraz starannym nawilżaniu podczas domowej pielęgnacji. Jednak to nie wszystko. Ratunkiem dla nadwyrężonej latem skóry są zabiegi medycyny estetycznej na lato. Jakie najlepiej wybrać? Przede wszystkim właśnie te, które dostarczą skórze głębokiego nawilżenia i zapewnią regenerację i odżywienie. Medycyna estetyczna latem daje wiele możliwości.

Zabiegi medycyny estetycznej na lato

Odpowiedni zabieg medycyny estetycznej na lato to z pewnością mikrodermabrazja. Jest to najprościej mówiąc, dostarczanie odżywczych substancji bezpośrednio pod skórę. Takiej możliwości nie dają żadne kosmetyki stosowane w domu, jak kremy czy balsamy, ponieważ zatrzymują się na wierzchniej warstwie skóry. Pełna regeneracja, dogłębne nawilżenie i uelastycznienie skóry poprzez mikrodermabrazję, to właśnie to, czego wyczekuje skóra latem. Mikrodermabrazja dostępna jest w trzech wariantach: igłowej, bezigłowej oraz mikroigłowej (dermapen).

Letnie ujędrnienie

Medycyna estetyczna latem to także zabieg Exilis (BTL Exilis Elite) i Hipro-V. Exilis to przełomowy system do modelowania sylwetki, odmładzania twarzy oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Dzięki wykorzystaniu  prądu High Frequency oraz ultradźwięków jest metodą bezinwazyjną (bez skalpela). Efekty po zabiegu Exilis widoczne są już po pierwszym razie. Dla najlepszych wyników, zalecane jest wykonanie 4 zabiegów Exilis. HIFU to technologia skoncentrowanej wiązki ultradźwięków o dużej intensywności, wykorzystywana w zabiegu Hipro-V. Pozwala na lifting opadających brwi, dolnych powiek oraz wygładzenie zmarszczek, również bez wykorzystania skalpela. Skóra jest wyraźnie odmłodzona i ujędrniona. Jest również świetnym uzupełnieniem innych zabiegów medycyny estetycznej na lato.