You are currently viewing Depilacja laserowa najlepszym sposobem na niechciane owłosienie
Niechciane owłosienie to dla wielu osób ogromny problem. Nie chodzi tylko o naturalnie występujące owłosienie pod pachami czy na nogach, ale także efekt zaburzeń hormonalnych. Może ono pojawić się na przykład w postaci „wąsika” u kobiet. Trwałe usunięcie takiego owłosienia wiąże się więc z odzyskaniem pewności siebie. Depilacja laserowa to zabieg pozwalający na trwałe pozbycie się owłosienia właściwie z każdej partii ciała. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnego golenia, które trzeba regularnie powtarzać i często kończy się podrażnieniami skóry. Co warto wiedzieć o depilacji laserowej, zanim się na nią zdecydujemy?

Na czym polega depilacja laserowa?

Zabieg depilacji laserowej opiera się na mechanizmie fototermolizy selektywnej. Zastosowany laser, poprzez pochłanianie przez światło melaniny zawartej we włosie, trwale go niszczy. Aby uzyskać zadowalający efekt, zabieg należy powtórzyć kilka razy. To dlatego, że włosy są w różnej fazie wzrostu. Młode włoski muszą dojrzeć, aby laser był w stanie je usunąć. Ponieważ zabieg depilacji laserowej odbywa się w wysokiej temperaturze, stosuje się dodatkowe funkcje, by zmniejszyć jego bolesność oraz ewentualne skutki uboczne.

Na czym polega epilacja laserem diodowym?

W naszej klinice POWAB wykonujemy zabieg epilacji laserowej za pomocą lasera LINSCAN. To bardzo precyzyjne i skuteczne narzędzie do usuwania niechcianego owłosienia, nawet na dużej powierzchni ciała, na przykład na nogach. Przed zabiegiem epilacji wykonywana jest szczegółowa analiza skóry i owłosienia, jego gęstości i zawartości melaniny. Pozwala to dopasować parametry lasera, tak aby uzyskać pożądany efekt. Epilacja laserem diodowym LINSCAN polega na kierowaniu wiązki światła o dostosowanej do potrzeb pacjenta długości i intensywności w wybrane miejsce. Laser przesuwa się w takich odstępach czasu, aby nie dopuścić do przegrzania skóry. Dzięki metodzie MTC zawartej w laserze głowicą lasera diodowego kieruje skaner, a nie człowiek. W efekcie epilacja jest o wiele skuteczniejsza i szybsza, gdyż wiązka światła zostaje skierowana dokładnie tam, gdzie trzeba.

Czy depilacja laserowa boli?

Jak już wspomnieliśmy, depilacja laserowa to zabieg wykonywany na zasadzie wiązki światła i podgrzewania, zatem w jego trakcie może być odczuwane lekkie pieczenie. Dlatego też nowoczesne lasery do depilacji są wyposażone w głowice chłodzące, które znacząco obniżają ból i dyskomfort występujące podczas takiego zabiegu. Zmniejszają też zaczerwienienia i podrażnienia tuż po nim.

Co wpływa na skuteczność depilacji laserowej?

Na skuteczność depilacji laserowej wpływa przede wszystkim jakość użytego sprzętu oraz ilość wykonanych zabiegów. W POWAB Clinic staramy się korzystać z najnowocześniejszych technologii, które umożliwiają uzyskanie szybkich i trwałych efektów. Bardzo istotne jest też przygotowanie się do zabiegu przez pacjenta. Przed procedurą warto się skontaktować z specjalistą, który będzie wykonywać zabieg. Specjalista wyjaśni, co trzeba zrobić, a czego unikać przed depilacją laserową. Na skuteczność depilacji laserowej wpływa też oczywiście barwa owłosienia – im ciemniejsza, tym więcej w nim melaniny, a co za tym idzie, laser lepiej sobie z nim poradzi. Z kolei jasne włosy mają mało tego barwnika, przez co depilacja laserowa może nie być tak skuteczna.

Ile zabiegów należy wykonać, aby otrzymać pożądane efekty?

To, ile zabiegów będzie trzeba wykonać, jest bardzo indywidualną kwestią. Zaleca się wykonanie od 6 do 11 zabiegów depilacji laserowej metodą LINSCAN, aby móc cieszyć się idealnie gładką skórą nawet przez 6 lat. W trosce o komfort i zadowolenie naszych pacjentów nie określamy liczby zabiegów – preferujemy metodę „do skutku”. W ramach jednego pakietu można więc wykonać tyle sesji, ile będzie potrzeba, by uzyskać pożądane efekty.

Depilacja w domu czy pod okiem specjalisty?

Na rynku dostępne są depilatory, które można używać samodzielnie w domu. Zazwyczaj działają one na zasadzie wyrywania włosków wraz z cebulkami. Taka metoda domowej depilacji daje efekt na kilka tygodni i trzeba ją nieustannie powtarzać, a dodatkowo często niestety jednak wiąże się z bólem, podrażnieniem, a źle wykonana, może nawet prowadzić do zapalenia mieszków włosowych. Zamiast więc stosować półśrodki, lepiej skorzystać z fachowego zabiegu pod okiem doświadczonego specjalisty, który krok po kroku wszystko wyjaśni i zadba o nasze bezpieczeństwo i komfort. Zachęcamy do umówienia się na bezpłatną konsultację w naszej klinice w Warszawie lub Zgorzelcu. Nie czekaj i zadbaj o siebie już dziś !