You are currently viewing Niechirurgiczny lifting twarzy
woman with dotted lines on face

Niechirurgiczny lifting twarzy

Wraz z wiekiem skóra twarzy traci jędrność i sprężystość. Na jej powierzchni zaczynają pojawiać się zmarszczki oraz mało estetyczne bruzdy. Zmienia się owal twarzy. Dzieje się tak na skutek zmniejszonej produkcji kolagenu.

Całe szczęście istnieją rozwiązania, które pozwalają odmłodzić i ujędrnić twarz. Dobra wiadomość jest taka, że chirurgiczny lifting twarzy nie jest dziś jedynym sposobem na przywrócenie skórze promiennego i młodzieńczego wyglądu. Poznaj nasze zabiegi i odzyskaj młodość – bez bólu, skalpela i długiej rekonwalescencji!

Czym jest lifting bez skalpela?

Mianem liftingu bez skalpela określa się te zabiegi, których procedura nie wymaga interwencji chirurga i długiej rekonwalescencji. Jest nieinwazyjna, pozbawiona bólu i pozwala na niemal natychmiastowy powrót do codziennych aktywności.

Tak naprawdę pacjent potrzebuje zaledwie kilku dni, aby zniknął ewentualny obrzęk i zaczerwienienie twarzy. Po tym czasie skóra nabiera sprężystości, prezentuje się świeżo i promiennie.

Niechirurgiczny lifting twarzy to skuteczny sposób na pozbycie się zmarszczek, ujędrnienie skóry i wymodelowanie konturu twarzy. Zabieg daje spektakularne efekty w zakresie odmładzania okolic czoła, oczu, ust, podbródka i szyi. Jednocześnie nie niesie za sobą ryzyka powikłań tak, jak ma to miejsce w przypadku klasycznego, chirurgicznego liftingu.

Laserowy lifting twarzy

Wśród zabiegów odmładzających dużą popularnością cieszy się lifting laserowy. To idealne rozwiązanie dla osób, które borykają się ze zwiotczałą skórą powiek, policzków lub podbródka, chcą wygładzić zmarszczki oraz poprawić strukturę skóry.

Laserowy lifting twarzy polecany jest również osobom, które chcą poprawić owal twarzy. Idealnie sprawdza się w przypadku skóry z wyraźnie widocznymi objawami starzenia, jak również tej z pierwszymi, niezbyt głębokimi zmarszczkami.

Dzięki precyzyjnemu zastosowaniu wiązki lasera, warstwy skóry zostają pobudzone do produkcji kolagenu oraz elastyny. Dodatkowo włókna kolagenowe są obkurczane, co zmusza je do odbudowy.

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego liftingu

Laserowy lifting twarzy jest zabiegiem małoinwazyjnym. Nie każdy jednak może go wykonać na swojej skórze. Do najważniejszych przeciwwskazań zaliczamy:

  • choroby nowotworowe oraz choroby autoimmunologiczne,
  • infekcje i choroby skórne (bielactwo, łuszczycę),
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • tendencje do powstawania bliznowców,
  • przyjmowanie antykoagulantów,
  • przyjmowanie retinoidów i antybiotyków,
  • ciążę i karmienie piersią.

Inne zabiegi dostępne w naszej klinice

W klinice POWAB, poza liftingiem laserowym, wykonujemy również inne zabiegi o działaniu odmładzającym. Wśród nich znajduje się HIFU – niezwykle skuteczna, bezinwazyjna metoda na ujędrnienie skóry.

Zabieg HIFU

HIFU, czyli High Intensity Focused Ultrasound, swoje działanie opiera na wiązce energii fal ultradźwiękowych i doskonale sprawdza się w zabiegach przeciwstarzeniowych. Poleca się go osobom, które marzą o młodszym wyglądzie, ale nie chcą poddawać się procedurom, do przeprowadzenia których niezbędny jest skalpel.

Zabieg wyróżnia się wysoką skutecznością. Efekty widać zwykle już po pierwszej sesji. Jednakże najlepiej widoczne rezultaty pojawiają się po około 2-3 miesiącach, a więc po całkowitej regeneracji skóry i wytworzeniu nowego kolagenu.

Ultradźwiękowy zabieg HIFU przeciwdziała siłom grawitacji. Dzięki temu, że nie działa na powierzchni skóry, lecz w jej głębi, przynosi rewelacyjne rezultaty. Redukuje zmarszczki, poprawia owal twarzy i wyostrza kontur. Pobudza też produkcję elastyny oraz kolagenu, zwiększając tym samym zagęszczenie i napięcie skóry.

Dodatkowo pozwala zredukować podwójny podbródek, likwiduje „kurze łapki” w okolicach oczu, modeluje kości policzkowe i podnosi łuki brwiowe. Również linia żuchwy staje się wyraźniejsza, a twarz odzyskuje młody i świeży wygląd.

Nieinwazyjność zabiegu sprawia, że po jego wykonaniu można natychmiast wrócić do codziennych aktywności.