You are currently viewing Stymulatory tkankowe. Ile wykonać zabiegów, by przyniosły długotrwały efekt?

Stymulatory tkankowe. Ile wykonać zabiegów, by przyniosły długotrwały efekt?

Zmarszczki mimiczne spędzają Ci sen z powiek? Na Twojej skórze pojawiają się pierwsze oznaki starzenia? A może Twoim problemem jest przesuszona i poszarzała skóra? Spokojnie! Stymulatory tkankowe poradzą sobie z każdym problemem! Sprawdź, na czym polega zabieg i po jakim czasie zauważysz pierwsze efekty.

Czym są stymulatory tkankowe?

Zacznijmy od wyjaśnienia – stymulatory tkankowe to nie to samo, co wypełniacze, choć nadal często są z nimi mylone. Zadaniem tych ostatnich jest natychmiastowe uzupełnienie wszelkich ubytków, wypełnienie zmarszczek mimicznych i bruzd lub uwydatnienie określonych partii twarzy. Choć efekty widoczne są od razu, szybciej znikają i nie zawsze prezentują się naturalnie.

Stymulatory tkankowe nie wypełniają zmarszczek w sposób sztuczny i nie powodują powiększenia objętości tkanek twarzy. Można powiedzieć, że one wymuszają na tkance nasilenie procesów regeneracyjnych. Dzięki temu, że pobudzają komórki do namnażania, pozwalają uzyskać naturalny efekt ujędrnienia i odmłodzenia skóry.

Są to preparaty do iniekcji, które odbudowują strukturę skóry poprzez stymulację odpowiednich komórek odpowiedzialnych za syntezę kolagenu i elastyny. Choć na efekty ich działania trzeba trochę poczekać, to jednak warto, bo rezultaty są naturalne i utrzymują się przez długi czas.

Nie istnieje jeden uniwersalny stymulator tkankowy. Jest to szeroka gama preparatów o zróżnicowanym działaniu. Dlatego zawsze są dobierane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Wśród najpopularniejszych wyróżnia się preparaty na bazie kwasu hialuronowego, aminokwasów, polinukleotydów oraz kwasu L-polimlekowego.

Podsumowując, zabieg stymulatorami tkankowymi w pierwszej kolejności stosuje się do odbudowy struktury skóry. Po zaaplikowaniu daje naturalne efekty poprawy gęstości, jędrności i ogólnej jakości skóry.

Kiedy warto skorzystać z zabiegu stymulatorami tkankowymi?

Zabiegi stymulatorami tkankowymi radzą sobie z różnymi problemami skórnymi. To świetna regeneracja skóry – również odwodnionej. Skutecznie likwidują zmarszczki mimiczne oraz zmarszczki na szyi i dekolcie. Doskonale działają na skórę przesuszoną i poszarzałą.

Więc jeśli borykasz się z jednym z tych problemów to wiedz, że zabieg stymulatorem tkankowym jest dla Ciebie odpowiednim wyborem. Komu jeszcze go polecamy?

Wskazaniami do zabiegu są również:

  • wiotkość skóry,
  • spadek gęstości skóry,
  • kurze łapki,
  • zasinienie pod oczami,
  • widoczna rynienka doliny łez,
  • zarysowana bruzda nosowo-wargowa,
  • zaburzony owal twarzy i tak zwane chomiki.

Zabieg stymulatorem tkankowym świetnie sprawdza się także jako działanie profilaktyczne. Przeprowadza się go po to, aby niezależnie od upływającego czasu kondycja skóry pozostawała bardzo dobra.

Różnica pomiędzy stymulatorami tkankowymi a tradycyjną mezoterapią igłową

Stymulatory tkankowe to nowy wymiar mezoterapii. Można nazwać je najnowocześniejszą odmianą tego zabiegu. Czym różnią się od klasycznej mezoterapii? Przede wszystkim mają silniejsze działanie niż klasyczne koktajle do mezoterapii.

W ich przypadku zwykle wystarczą dwa zabiegi, aby zauważyć zadowalające efekty. Klasyczna mezoterapia wymaga najczęściej przeprowadzenia około 6 powtórzeń w serii.

Skuteczność stymulatorów tkankowych

Ten rewolucyjny zabieg niesie za sobą wiele korzyści. Czy jest skuteczny? Zdecydowanie tak! Jakich rezultatów można się po nim spodziewać? W zależności od wybranego preparatu, można uzyskać wielokierunkowe efekty.

Po serii zabiegów Twoja skóra będzie silnie nawilżona, odżywiona, zagęszczona i ujędrniona. Stanie się również bardziej promienna, a jej koloryt wyraźnie się poprawi. Drobne zmarszczki ulegną spłyceniu, a owal twarzy będzie ładnie podkreślony. Zabieg zadba o strefę oczu i problematyczną dolinę łez. Jednym słowem – zauważysz wyraźne odmłodzenie skóry. A to wszystko bez uzyskania wolumetrycznego, często przerysowanego efektu!

Ile zabiegów należy zrobić, by uzyskać długotrwały efekt?

To, ile zabiegów należy wykonać stymulatorami tkankowymi, jest uzależnione od wielu czynników, w tym jakości i kondycji skóry. Dlatego tę kwestię zawsze ustala się indywidualnie.

Zwykle zaleca się przeprowadzenie serii 2-4 zabiegów w odstępie co dwa tygodnie. Niekiedy wystarczą 2 zabiegi w odstępie miesiąca. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku.

Pierwsze efekty są widocznie mniej więcej po upływie 7-14 dni od pierwszego zabiegu. Po zakończeniu całej serii, efekty utrzymują się nawet do 1,5 roku. Po tym czasie zalecamy wykonać zabieg podtrzymujący efekt.

Podsumowanie

Stymulatory tkankowe to skuteczny sposób na wyraźne odmłodzenie skóry. W przeciwieństwie do wypełniaczy, zapewniają w pełni naturalne efekty.

Preparaty należące do stymulatorów, jak na przykład Nucleofill, są pomocne w zwalczaniu oznak starzenia się skóry oraz innych defektów, które potrafią spędzać sen z powiek.

Co ważne, likwidują istniejące już objawy upływającego czasu, a jednocześnie działają profilaktycznie i zapobiegają starzeniu się skóry. Działają silniej niż mezoterapia i dają zdecydowanie bardziej naturalne efekty niż klasyczne wypełniacze.

W Klinice Medycyny Estetycznej POWAB zadbamy o Ciebie w sposób kompleksowy!

Najwyższa jakość usług oraz wysoce wykwalifikowany personel to nie jedyne atuty naszej kliniki. U nas poczujesz się zaopiekowana już od samego przekroczenia progu. Korzystając z naszych usług możesz liczyć nie tylko na pełen profesjonalizm, ale także wrażliwość, empatię i zrozumienie. Jesteśmy tu dla Ciebie!