You are currently viewing Stymulatory tkankowe. Czym są i dlaczego warto skorzystać z zabiegu?

Stymulatory tkankowe. Czym są i dlaczego warto skorzystać z zabiegu?

Prężnie rozwijająca się medycyna estetyczna oferuje dziś coraz bardziej bezpieczne, a zarazem skuteczne zabiegi przywracające młodość i promienny wygląd. Jednym z nich są stymulatory tkankowe – specjalne preparaty służące do stymulacji komórek skóry.

Stymulatory pobudzając fizjologiczne procesy naprawcze zachodzące w skórze, zapewniają w pełni naturalne efekty. W przeciwieństwie do wypełniaczy nie zmieniają rysów twarzy pod względem wolumetrycznym. Po ich zastosowaniu skóra staje się dobrze nawilżona, rozjaśniona i odżywiona, a do tego ujędrniona i zagęszczona. Czas poznać bliżej ten rewolucyjny zabieg anti-age!

Czym są stymulatory tkankowe?

Zacznijmy od tego, że stymulatory tkankowe to nie to samo co wypełniacze. Różnica między nimi jest ogromna. Klasyczne wypełniacze mają za zadanie natychmiast uzupełnić ubytki, wypełnić bruzdy i zmarszczki lub uwydatnić określone partie twarzy. Choć efekty ich działania są widoczne od razu, prezentują się mniej naturalnie, a przede wszystkim szybciej znikają.

Czym są stymulatory? To nic innego, jak preparaty służące do iniekcji, które, pobudzając fizjologiczne procesy naprawcze, odbudowują strukturę skóry. Zalicza się je do tak zwanej grupy preparatów biostymulujących. Ich gama jest duża i stale się poszerza. Preparaty różnią się między sobą składem, mechanizmem działania, wskazaniami oraz efektami.

Stymulatory nie wypełniają sztucznie zmarszczek, ale aktywują skórę do naturalnej odnowy i regeneracji. W ten sposób efekty zabiegu utrzymują się znacznie dłużej i są bardziej naturalne. Choć jest to nowość na kosmetycznym rynku, już wiadomo, że stymulator tkankowy to świetny zabieg anti-age. Opóźnia oznaki starzenia się skóry i likwiduje już istniejące.

To, jaki rodzaj stymulatora zostanie zastosowany, zależy od jakości skóry pacjenta, a także jego indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Stymulator tkankowy – jak to działa?

Działanie stymulatorów tkankowych, jak sama nazwa na to wskazuje, polega na stymulacji komórek skóry – elastyny i kolagenu. Ich zadaniem jest odbudowa struktury skóry.

Preparaty do iniekcji dostarczają fibroblastom odpowiednich substancji odżywczych, niezbędnych do produkcji nowych włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za gęstość i jędrność skóry. Efekt ich działania jest taki, że skóra odzyskuje dawną elastyczność, gładkość i blask. Zmarszczki w naturalny sposób zostają zredukowane, przebarwienia przestają być widoczne, a twarz prezentuje się młodo i świeżo.

Stymulatory tkankowe – na jakie okolice ciała?

Wiemy już jak działają stymulatory tkankowe. Teraz opowiemy o tym, na jakie partia ciała warto je stosować.

Zabieg stymulatorem tkankowym świetnie sprawdza się w przypadku odmłodzenia twarzy. Redukuje oznaki starzenia się skóry – zmarszczki mimiczne, tak zwane chomiki oraz zmieniony owal twarzy.

Równie dobrze sprawdza się w przypadku skóry szyi i dekoltu. Można go również zastosować na okolice oczu, zwłaszcza jeśli borykasz się z workami i cieniami pod oczami.

Wskazania do zabiegu

Zabieg stymulatorem tkankowym ma szerokie zastosowanie przeciwstarzeniowe. Dodatkowo poleca się go osobom, których skóra jest przesuszona i poszarzała, a co za tym idzie, wymaga solidnego nawilżenia i odżywienia. Podstawowymi wskazaniami do zabiegu są:

 • regeneracja skóry (w tym regeneracja skóry odwodnionej),
 • wiotkość skóry,
 • utrata jędrności i gęstości skóry,
 • redukcja drugiego podbródka i chomików,
 • widoczna rynienka doliny łez,
 • zarysowana bruzda nosowo-wargowa,
 • kurze łapki,
 • zasinienia pod oczami,
 • przesuszona i poszarzała skóra,
 • naprawa nierównego kolorytu skóry,
 • nawilżenie, rozjaśnienie i odżywienie skóry.

Nucleofill – czyli lifting na poziomie komórkowym

Niezwykle popularnym stymulatorem jest Nucleofill – preparat oparty na naturalnych polinukleotydach. Działa aż na trzech poziomach – liftingu, antyoksydacji oraz nawilżenia.

Stymulując proces wytwarzania elastyny i kolagenu, powoduje zagęszczenie i uniesienie skóry. Ponadto, dzięki działaniu antyoksydacyjnemu, wymiata wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry. A dzięki temu, że polinukleotydy wiążą wodę, zapewnia długotrwałe nawodnienie macierzy pozakomórkowej.

W ten sposób Nucleofill zapewnia efekt wyraźnego, a przede wszystkim długotrwałego odmłodzenia.

Działanie tego stymulatora określa się jako biolifting skóry. Może on być stosowany zarówno przy istniejących już zmarszczkach, jak również w profilaktyce starzenia się skóry.

Jakie problemy niweluje Nucleofill? Wskazania do zabiegu

Ponoć najlepszym pacjentem na Nucleofill jest 30-latka, która nie ma dużych ubytków w tkankach, a której zależy na utrzymaniu ładnego kolorytu i dobrej jakości skóry. Ale to nie jedyne wskazanie do zabiegu.

Nucleofill jest również idealny dla osób, których skóra jest pozbawiona blasku i wymaga solidnego nawilżenia, a także dla osób, które zauważają u siebie pierwsze objawy starzenia się skóry. Świetnie sprawdza się też na rozstępy i blizny.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu stymulatorem tkankowym?

W przeciwieństwie do wypełniaczy, na efekty działania stymulatora tkankowego należy poczekać nieco dłużej. Pierwsze zmiany możemy obserwować już po 7-14 dniach, ale ostateczne rezultaty zwykle są widoczne około 1,5 miesiąca od zabiegu. Dobra wiadomość jest taka, że utrzymują się nawet 2 lata! Czego można się spodziewać? Efektem zabiegu są:

 • redukcja zmarszczek,
 • zmniejszenie drugiego podbródka,
 • redukcja zasinienia pod oczami,
 • wygładzenie kurzych łapek,
 • zagęszczenie skóry i tym samym jej ujędrnienie,
 • podkreślenie owalu twarzy,
 • działanie antygrawitacyjne,
 • nawilżenie i odżywienie skóry.

Pamiętaj tylko, że chcąc cieszyć się pozytywnymi efektami i mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony prawidłowo, należy wybrać sprawdzoną i zaufaną klinikę. Naszym numerem jeden jest Klinika Medycyny Estetycznej Powab z siedzibą w Warszawie i Zgorzelcu.

Najwyższa jakość najnowocześniejszych usług oraz wysoce wykwalifikowany i doświadczony personel to nie jedyne atuty tego miejsca. W Klinice Powab poczujesz się zaopiekowana na 100 procent! Przychodząc tutaj możesz liczyć na zrozumienie, wrażliwość, empatię i pełny profesjonalizm. Wspaniała atmosfera, dyskrecja i gwarancja relaksu to przemiły dodatek do całości.