Częstym problemem różnego rodzaju depilatorów i metod golenia jest szybki nawrót włosków. W niektórych przypadkach powracają one jeszcze twardsze, powodując większy dyskomfort przy ich kolejnym usuwaniu. Depilacja laserowa przez wielu uważana jest za najbardziej praktyczną i najskuteczniejszą metodę pozbycia się owłosienia. Zaleca się jej stosowanie szczególnie osobom, u których często dochodzi do wszelkiego rodzaju podrażnień skórnych. 

O czym pamiętać przed zabiegiem?

Przed zabiegiem warto się odpowiednio przygotować. Istotne jest upewnić się, że ze skóry zeszła wszelka opalenizna, także ta uzyskana za pomocą samoopalacza. Depilacja laserowa nie jest wskazana dla kobiet w ciąży. Przygotowania przed depilacją często zależne są od kondycji zdrowia, koloru oraz jakości włosów, dlatego warto skonsultować się z lekarzem wykonującym depilację w celu ustalenia szczegółów.

Jak to działa?

Działanie jest w swojej zasadzie bardzo proste. Laser wykorzystuje mechanizm fototermolizy selektywnej. W skutek pochłaniania światła przez melaninę znajdującą się we włosach, laser niszczy włos, wykorzystując przy tym wysoką temperaturę.  Ponadto moc urządzenia może być odpowiednio regulowana. Dzięki temu możemy uzyskać odpowiedni dla siebie efekt zabiegu depilacji laserowej. Wystarczy kilka sesji takiego zabiegu i będzie można cieszyć się gładką skórą na bardzo długi czas. By uzyskać odpowiedni efekt, jest on powtarzany średnio co miesiąc przez pół roku. 

Co po zabiegu depilacji laserowej?

Po zabiegu możliwe jest wystąpienie drobnych podrażnień. Warto na pewien czas po zabiegu zrezygnować z korzystania z sauny, basenu oraz gorących kąpieli. Istotne jest, by pamiętać o niestosowaniu samoopalaczy oraz nie opalaniu się do czasu ok. 3 tygodni po zabiegu. Odradza się także stosowanie preparatów naskórnych, posiadających w swoim składzie alkohol lub spirytus. Może to spowodować dodatkowe nieprzyjemne podrażnienia.

Najnowocześniejszy sprzęt marki Linscan

W naszym salonie POWAB Clinic wykonujemy depilację laserową urządzeniem marki Linscan. Jest to niemiecki, niezawodny produkt, który umożliwia sprawne i szybkie usuwanie włosów. Jako jedyny na rynku laser diodowy, zmniejsza dyskomfort towarzyszący zabiegowi oraz działa na dużej powierzchni, co skraca czas zabiegu. Linscan minimalizuje ryzyko nieprzyjemnych podrażnień po depilacji. Dzięki metodzie MCT możliwe jest równomierne podgrzanie obszaru, któremu poddawany jest zabieg. W przypadku MCT przesuwaniem wiązki steruje skaner zamiast operatora, to sprawia, że proces jest jeszcze szybszy i bardziej precyzyjny.

Wyższa skuteczność i mniejsza uciążliwość

W naszej klinice zapewniamy wysoką skuteczność zabiegów laserowej depilacji na terenie Warszawy. Korzystając z najlepszych i najnowocześniejszych urządzeń na rynku, możemy dostarczyć klientom satysfakcjonujące efekty. Wychodzimy na przeciw ich oczekiwaniom, sprawiając, że zabieg depilacji staje się szybszy oraz jeszcze mniej uciążliwy. Laser medyczny marki Linscan jest gwarantem minimalizacji podrażnień i bolesnych odczuć. W Powab Clinic oferujemy depilację laserową w formie pakietów „do skutku”, lecz także wykonujemy zabiegi pojedyncze.

DEPILACJA czy EPILACJA?

Epilacja jest uznawana za najbardziej skuteczną metodę na pozbycie się niepożądanego owłosienia.

Epilacja laserowa, zwana także depilacją, to cieszący się dużą popularnością zabieg mający na celu trwałe usunięcie włosów. Laser działa na zasadzie wykorzystywania mechanizmu fototermolizy selektywnej. Wskutek selektywnego absorbowania światła przez chromofor, czyli melaninę znajdującą się we włosach, zmienia się w ciepło i niszczy włos na zasadzie termicznej. 

W zależności od mocy lasera, a także jego jakości, zabieg może być trwały (lub nie), a jego skuteczność bywa różna. 

W POWAB Clinic, zabiegi epilacji laserowej wykonywane są laserem medycznym LINSCAN. Linscan to niemieckiej jakości laser.  Jako jedyny na świecie laser diodowy oferuje niezwykle szybkie usuwanie włosów, nawet przy dużej powierzchni. Zaletą lasera jest niewielki dyskomfort podczas zabiegu. Niektóre metody depilacji potrafią być bolesne i wymagają wielokrotnego powtarzania. LinScan pozwala zminimalizować nieprzyjemne i bolesne odczucia a także eliminuje ryzyko podrażnień.

LASER LINSCAN

Zabiegi depilacji laserowej wykonujemy laserem LINSCAN. Jako jedyny na świecie laser diodowy oferuje niezwykle szybkie usuwanie włosów, nawet przy dużej powierzchni. Zaletą lasera jest niewielki dyskomfort podczas zabiegu. Niektóre metody depilacji potrafią być bolesne i wymagają wielokrotnego powtarzania. LinScan pozwala zminimalizować nieprzyjemne i bolesne odczucia a także eliminuje ryzyko podrażnień.

Linscan posiada zintegrowany automatyczny system chłodzenia kontaktowego oraz technologia linearnego skanowania zwiększająca skuteczność zabiegów

NASZE PODEJŚCIE DO BEZBOLESNYCH ZABIEGÓW

Urządzenia, w których wiązka światła jest w ruchu podczas aplikacji, stanowią rewolucyjne podejście do laserowego usuwania owłosienia. Laser emituje wiązkę o dopasowanej do pacjenta fluencji, natomiast użytkownik w odpowiednim tempie przesuwa głowicę w celu uniknięcia przegrzania tkanek. Zaletą tej metody jest bezbolesność zabiegów przy jednoczesnej wysokiej skuteczności.

Metoda MCT w laserze LinScan stanowi rozwinięcie tej innowacyjności. Energia podczas całego automatycznego skanowania dostarczana jest w kilku etapach w celu uzyskania równomiernego podgrzania obszaru zabiegowego.

W przypadku metody MCT w laserze LinScan przesuwaniem wiązki steruje skaner, a nie operator. Dzięki temu aplikacja jest szybka i precyzyjna.

Po ukończonym pakiecie zabiegu (6-11 zabiegów) włosy przestają rosnąć na kilka lat (do około 6 lat).

W Powab Clinic depilację laserową wykonujemy głownie w pakietach „do skutku”. Zabiegu można wykonać w ciągu dwóch lat.  Oczywiście, wykonujemy również zabiegi pojedyncze.

Close Menu