powiększanie ust przy użyciu kwasu hialuronowego warszawa

CZYM JEST ZABIEG POWIĘKSZANIA UST?​

Zabieg powiększania i modelowania ust jest zabiegiem podczas, którego w czerwień wargową lub sąsiadujące miejsca podawany jest preparat usieciowanego kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to polisacharyd, występujący w naszym organizmie naturalnie, m.in. w tkance łącznej czy nabłonku. Dzięki temu, że jest obojętny dla układu immunologicznego jest w bezpieczny dla naszego organizmu.

Zalecenia przed zabiegiem

– Na 7 dni przed zabiegiem zaleca się unikanie przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi, niesteroidowych leków przeciwzapalnych (ketonal, ibuprofen) oraz niektórych preparatów ziołowych, aspiryny i witaminy C.

– Na 24 godziny przed zabiegiem należy wystrzegać się alkoholu i napojów pobudzających. W dniu zabiegu należy unikać kawy, wahań temperatur, nie korzystać z sauny, solarium,krioterapii oraz intensywnego wysiłku.

U osób zmagających się z często pojawiającą się opryszczką, zaleca się przyjmowanie profilaktycznie leku Heviran.

CEL ZABIEGU

powiększanie ust kwasem hialuronowym

-Rewitalizacja i nawilżenie ust
-Nadanie konturu
-Odmłodzenie ust
-Modelowanie ust
-Wyrównanie asymetrii
-Powiększenie ust
-Zlikwidowanie zmarszczek palacza
-Zmiana proporcji warg
-Uniesienie kącików ust
-Przywrócenie objętości czerwieni wargowej

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

– Choroby nowotworowe

-Choroby autoimmunologiczne

-Ciąża

-Karmienie piersią

-Skłonność do powstawania blizn przerostowych

-Istniejące infekcje

-Opryszczka

-Niewyrównana cukrzyca

-Leczenie stomatologiczne

-Antybiotykoterapia

kobieta po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym

JAK USTA ZACHOWUJĄ SIĘ TUŻ PO ZABIEGU?​

Bezpośrednio po zabiegu usta są opuchnięte (opuchlizna może utrzymywać się do 2-3 dni), mogą pojawić się drobne siniaki, ustępują one zazwyczaj po 3-4 dniach.
Usta przez pierwsze 2-3 dni mogą być twarde i wrażliwe na bodźce. Na końcowy efekt trzeba poczekać do około 7 dni po zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu nie zaleca się palenia papierosów, picia alkoholu czy wysiłku fizycznego.
Bardzo ważne jest to, aby po zabiegu wypić dużą ilość wody, tak by związać cząsteczki kwasu.

Czy powiększanie ust boli?

To często zadawane pytanie przez zainteresowane osoby, jednak nie da się jednoznacznie na nie odpowiedzieć. Każdy jest inny, ma inny próg bólu. Niektóre preparaty które stosowane są w celu powiększenia ust zawierają lidokainę, które odpowiada za zmniejszenie uczucia bólu. Ponadto wrażliwe osoby zawsze mogą zdecydować się na miejscowe znieczulenie w postaci np. maści znieczulającej, która jest bardzo często stosowana przez specjalistów. 

Close Menu