NA CZYM POLEGA MEZOTERAPIA?

Mezoterapia igłowa to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca docelowe niewielkich dawek substancji leczniczych (m.in. odżywczych, rozświetlających, witaminowych lub z kwasem hialuronowym)Cechuje ją całkowita bezbolesność (dzięki
znieczuleniu) oraz natychmiastowa skuteczność. Zabieg może być wykonywany:

  • za pomocą igieł
  • pistoletu
  • dermorollera

Zabieg mezoterapia igłowa Warszawa może być wykonywany zarówno na skórze twarzy, jak i innych częściach ciała.

 Mezoterapia jest wykorzystywana w celu odbudowy, odżywienia oraz rewitalizacji skóry twarzy i ciała. Metodę tę stosuje się w leczeniu cellulitu i rozstępów, a także w kuracjach ujędrniających, nawilżających i odmładzających. Przynosi ona także znaczące rezultaty w profilaktyce łysienia. Efektem zabiegu jest zmniejszenie drobnych zmarszczek, nawilżenie skóry oraz zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny.

Mezoterapia igłowa w Warszawie pozwala na odwrócenie lub zahamowanie wielu niekorzystnych zmian i stanowi wartościowy składnik medycyny anty-aging.

Zabiegi Anti Aging w Warszawie wykonuje tylko lekarz. Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma również samo nakłucie skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset). 

Efekty mezoterapii

pielęgnacja twarzy i ciała w gabinecie medycyny estetycznej

• Poprawę metabolizmu komórek skóry
• Stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny
• Powstanie nowych naczyń krwionośnych
• Poprawę mikrokrążenia
• Stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki.
• Hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników
• Prawidłowe odżywianie skóry
• Rezultaty natychmiastowe – wzrost elastyczności, jędrności i rozświetlenie skóry
• Rezultaty długotrwałe - koryguje zmarszczki, przywraca gładkość i gęstość skóry.

Zalecenia po zabiegu

Podstawowa pielęgnacja

Stosowanie filtrów

Nawilżanie skóry

Przeciwskazania

Alergia, uczulenie na składniki preparatu

Ciąża, okres karmienia piersią

Stany zapalne na skórze, opryszczka

Zła tolerancja zabiegu (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień)

Choroby nowotworowe

Stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna)

Skutki uboczne

Bardzo rzadkie stany alergiczne objawiające się rumieniem, ustępujące samoistnie po kilku minutach lub godzinach

Zasinienia, krwiaki - ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryny)

Mezoterapia twarzy – optymalny zabieg dla Twojej skóry

Mezoterapia igłowa to bardzo popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Dzięki niej komórki skóry odbudowują się jako: młodsze, zdrowsze, lepiej odżywione i zrewitalizowane. Tak powstałe i pobudzone do sprawniejszej pracy oraz szybszego odnawiania się nowe komórki sprawiają, że skóra nabiera świeższego wyglądu, staje się bardziej elastyczna i nawilżona. Mezoterapia igłowa pobudza także produkcję kolagenu i elastyny – białek stanowiących podstawowe składniki naszej skóry. 

Jak przebiega zabieg mezoterapii i czy to boli?

Mezoterapia igłowa polega na nakłuwaniu skóry przy pomocy klasycznych igieł, dermorollera albo specjalnego pistoletu i na wprowadzaniu pod nią odpowiednio dobranych substancji mających poprawić ogólny wygląd skóry oraz jej kondycję. 

Nakłuwanie kojarzy się jednoznacznie z bólem. Czy mezoterapia boli? Przed przystąpieniem do właściwego zabiegu skóra jest znieczulana przy pomocy specjalistycznego preparatu oraz dezynfekowana. Mezoterapia twarzy jest zatem odczuwalna, ale nie jest ona bolesna na tyle co ukłucie bez znieczulenia. Naturalnie każdy organizm indywidualnie reaguje na tego rodzaju bodźce, dlatego każda osoba poddająca się mezoterapii igłowej nieco inaczej opisuje swoje wrażenia. Część z nich prawie niczego nie czuje, część – odczuwa najwyżej lekki dyskomfort. Niemniej, stosowane są zawsze odpowiednie środki przeciwbólowe, a efekty tego rodzaju zabiegów są naprawdę intensywne w porównaniu do zwykłej wizyty u kosmetyczki oraz codziennej pielęgnacji twarzy. 

Mezoterapia Warszawa – w klinice POWAB na Saskiej Kępie

W Warszawie decydując się na zabieg igłowej mezoterapii warto poszukać kliniki medycyny estetycznej na najwyższym poziomie. Klinika POWAB zlokalizowana w modnej dzielnicy jaką jest Saska Kępa od lat służy osobom bardziej i mniej znanym, dla których wygląd stanowi swoiste CV. Ludzie z branży rozrywkowej, aktorzy, modelki oraz szeroko pojęte osoby publiczne polecają sobie właśnie to miejsce, również kiedy chodzi o klasyczny zabieg mezoterapii. Warto rozważyć mezoterapię do poprawy wyglądu nie tylko jeżeli jest się znaną twarzą, ale także dla własnego dobrego samopoczucia każdego dnia. Docenimy jej efekty choćby w lustrze.

Fazy mezoterapii – jak często należy powtarzać procedurę?

Faza 1
Terapia uderzeniowa: 4 zabiegi w odstępach 1-2 tygodniowych
Faza 2
Regeneracja skóry: 1 zabieg na miesiąc przez 2 miesiące
Faza 3
Podtrzymanie efektów kuracji: 1 zabieg co 2-6 miesięcy

Close Menu